نرم افزار کارگزینی و صدور احکام

تمامی کسب و کار ها از نقطه ی شروع تا پایان خود به منابع انسانی و جذب افراد جدید نیاز دارند. بنابراین باید اطلاعات منابع انسانی خود را جمع آوری کرده، نگهداری و مدیریت کنند. برای عملکرد بهتر و دوری از سردرگمی هایی که شیوه ی سنتی نگهداری و جمع آوری اسناد کاغذی برای سازمان ها ایجاد می کرد، امروزه تمامی این عملیات در قالب سیستم های نرم افزاری با کیفیت و با حداکثر کارایی ارائه می شود.


نرم افزار کارگزینی چیست؟

در کل نرم افزار کارگزینی یک نرم افزار کامپیوتری است که کارفرمایان شرکت ها و سازمان ها در اختیار دارند تا اطلاعات و عملکرد منابع انسانی خود را بهتر مدیریت و رصد کنند. از این رو تمامی سازمان های کوچک و بزرگ به نرم افزار کارگزینی و

صدور احکام کارگزینی و هچنین به آشنایی با شرایط کار کارگزینی نیاز دارند

مزایای استفاده از نرم افزار های کارگزینی

نرم افزار کارگزینی دارای مزایای فراوانی است. به عنوان مثال مدیران می توانند گزارش های خوبی درباره حضور و غیاب کارکنان، شناخت نیروهای انسانی خود و.. آماده کنند.

سیستم مدیریت اطلاعات منابع انسانی یا همان احکام کارگزینی تمام اطلاعات منابع انسانی مانند جزئیات شیوه های استخدامی، متقاضیان شغل، شاخص روزانه شغل ها، ارزیابی عملکرد سالانه کارکنان، اقدام های انضباطی، اطلاعات مربوط به حقوق و پاداش های انگیزشی و را در یک پایگاه داده نگهداری می کند.

اطلاعات کارکنان یکبار در نرم افزار کارگزینی وارد می شود و تنها در صورت نیاز بروزرسانی می شود، مثلا وقتی آدرس کارمند تغییر می کند.
با پیاده سازی این سیستم دقت بالا می رود و هزینه ها کاهش می یابد. مهم تر اینکه این سیستم می تواند رویدادها مانند بررسی عملکرد و دیگر اقدام هایی که باید سر موقع انجام شود را اعلام کند.

با استفاده از نرم افزار های کارگزینی کارفرما می تواند گزارش های دقیقی از کارکنان خود را تهیه و حتی برای بودجه سالانه برنامه ریزی کند.
حتی در برخی موارد اگر کسب و کاری به دنبال نیروی جدید است، می تواند از طریق کارگزینی رایگان زمینه استخدام در موقیعت جدید را با توجه به مهارت های خاص تعریف شده برای آن شغل از داخل شرکت و سازمان و یا خارج از آن فراهم کند. در نتیجه مدیران منابع انسانی می توانند به راحتی با مشاهده اطلاعات لازم مانند محل زندگی، میزان تحصیلات، مهارتهای فنی و حرفه ای و در انتخاب نیروی مورد نظر تصمیم گیری کند. کارکنان از داخل شرکت و سازمان و یا متقاضیان بیرون از شرکت نیز می توانند رزومه ارسال کنند.

چرا باید سازمان نرم افزار یا سیستم کارگزینی قوی داشته باشد؟

هر سازمانی باید سیستم کارگزینی متناسب با نوع کسب و کار و نیاز های خود انتخاب کند و گزینه های مختص آن سازمان را داشته باشد.. نکته دیگر این است که سیستم کارگزینی باید قابلیت رشدی همپا با شرکت را داشته باشد. در طی زمان و بزرگ تر شدن کسب و کار نیاز های جدید را نیز بتواند تا حد زیادی مرتفع کند و نرم افزار قابلیت گسترش را داشته باشد

برخی سیستم های کارگزینی تنها بخشی از آنچه یک شرکت و سازمان نیاز دارد را انجام می دهد این درحالی است که یک سیستم قوی کارگزینی باید بتواند تمامی نیاز های کسب و کار ها را پوشش دهد. از سوی دیگر نرم افزار های کارگزینی باید قابلیت اتصال و ادغام با سیستم های دیگر شرکت و کسب و کار مانند حقوق و دستمزد، ارزیابی عملکرد، آموزش کارکنان، تردد و را داشته باشد. چرا که اگر سیستم کارگزینی بروزرسانی شود ولی بقیه سیستم ها بروزرسانی نشود شما از داشتن یک سیستم یکپارچه محروم هستید.

 یک نرم افزار کار آزموده در حوزه منابع انسانی که به صورت یکپارچه با سایر بخش های سازمان در تعامل باشد تا حدود زیادی می تواند دغدغه های سازمان را در حوزه پرسنلی مرتفع نماید
تاریخ به روز رسانی:
1398/07/02
تعداد بازدید:
5879
Powered by DorsaPortal